Oktatás

A műveltség jó sorsban ékesség, balsorsban menedék. Arisztotelész

Palatábla.


A régi idők "munkafüzete". Egyik oldala vonalas, a másik pedig kockás volt. Ezen tanultak írni a kicsik az iskolában. Ma már minden tantárgyhoz külön füzetet használnak. Jóval nehezebb is a táskájuk a mai diákoknak.

Olvasókönyv.


Azt hiszem sokunknak ismerős ez a fajta olvasókönyv, hiszen ezekből tanítottak meg bennünket az olvasás tudományára. Mi még a szótagolást alkalmaztuk. A könyv szövege mindenkor az életet, a munkát mutatta be számunkra. Így nemcsak a betűk ismeretét segítette, hanem a körülöttünk lévő világot is közelebb hozta számunkra.

Értesítők.

A tanulmányi eredményeket bemutató értesítő könyvecskék sok mindenről árulkodnak. egy részről a tanuló előmenetelét ismerhetjük meg, de találkozhatunk a tanárok, tanítók kézjegyével. Érdekes az osztályzatok értékelése is. Az egyik értesítő könyvben találkozhatunk például 6-os és 7-es osztályzattal is.

Tenyei Gyula tanító oklevele.

Egy legendás tanító személyes iratai is ki lettek állítva a Múzeumban. Ezek az eredeti oklevelek és bizonyítványok közelebb hozzák a múltból azt a tanítót, akiért lelkesedtek diákjai, aki keze alól számtalan jó képességű diák került ki. A kiállított fotókon több helyen is szerepel, hiszen a közéletben jelentős szerepet vállalt. Ott volt minden olyan eseményen, amely akár  a kultúrával, akár a közösség összetartásával volt kapcsolatban. Úgy gondolom, ilyen tanárokra lenne szükség napjainkban is.

Tollhegyek.


A weboldalt sok szeretettel készítette Biró Endre. Minden jog fenntartva Biró Endre számára.
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el